Kryeministri Ramush Haradinaj paska kritikuar BE-në!

Hysni Gashi

Hysni Gashi

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj paska kritikuar Bashkimin Evropian që po e mban Kosovën të izoluar! 

 

Kryeministër BE-ja që disa vite ua ka  bërë të qartë se pa e luftuar krimin e organizuar dhe korrupsionin të nivelit të lartë të zyrtareve shtetëror dhe pa ratifikimin e demarkacionit me Malin e Zi nuk ka liberalizim të vizave.

Kryeministër qytetaret e dinë se faji nuk është të BE-ja që po e mban Kosovën të izoluar, por faji është pikërisht të institucionet e shtetit tonë që nuk po i kryen detyrat shtetërorë dhe prandaj jemi të izoluar.

Kryeministër luftoje krimin e korrupsionin dhe gjeni mënyrën për ratifikimin e demarkacionit nëse dëshironi viza. Vërtet është Marre me dhanë toke për viza vetëm ma marrë është për ju klikën politike dhe qeveritare që veç e keni trash korrupsionin dhe asnjëherë nuk e keni luftuar. Me 75 zv. ministra, me 20 Ministra, me 204 këshilltar politik, me rritje rrogash vetëm 4% për qytetaret dhe 120% për veten tuaj mos mendoni se do të hiqen vizat.

Stabiliteti politik dhe ekonomik, lufta kundër krimit të organizuar dhe korrupsionit, bashkëpunimi rajonal, forcimi i rendit dhe ligjit janë vetëm disa nga parakushtet e BE-së për liberalizim. Prandaj Kryeministër me 70 mije familje me asistence sociale e me 70% të pa punë që i keni lënë rrugës nuk ka VIZA.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP