Çavuşoğlu: Turqia është e aftë dhe e vendosur për eliminimin e çdo lloj kërcënimi

Ministri i Punëve të Jashtme të Turqisë, Mevlüt Çavuşoğlu lidhur me operacionin “Dega e Ullirit” në Afrin tha se “Republika e Turqisë është e aftë dhe e vendosur për eliminimin e çdo lloj kërcënimi që bëhet kundër saj”, transmeton Anadolu Agency (AA).

Çavuşoğlu në një mesazh nga rrjeti social Twitter ka thënë se “Republika e Turqisë është e aftë dhe e vendosur për eliminimin e çdo lloj kërcënimi që bëhet kundër saj”.

Ai në mesazhin e tij përdori etiketimet “Turqia”, “Thamë se do të vijmë një natë papritmas” dhe “Operacioni Dega e Ullirit”.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP