Shtatëmbëdhjetë gabimet e pafalshme në filma që ndoshta nuk i keni vërejtur asnjëherë (Foto)

Dashuruesit e filmit janë shumë të aftë të zgjedhin gabimet dhe mospërputhjet në filmat që ata shikojnë.

Çdo ndryshim i vogël në pamjen e një karakteri ose në pozicionin e një objekti zakonisht vërehet nga një vëzhgues me sy të mprehta sapo të shfaqet në kinema një film i ri.

Megjithatë, ka disa gabime, të cilat janë mjaft delikate për shumë njerëz që të harrojnë. Këtu janë 17 të cilat ndoshta nuk keni parë kurrë më parë, por që bëhen me të vërtetë të pafalshme sapo t’i shihni ato. Ju kurrë nuk do t’i shikoni këta filma në të njëjtën mënyrë përsëri, transmeton Telegrafi.

 Twilight

Nëse e shikoni me kujdes një film, shpesh mund të shihni reflektimin e kamerës në dritaren e veturës. Ky është në fakt një gabim i zakonshëm që shumë drejtorë nuk arrijnë të marrin. Është e dukshme këtu në ‘Twilight’.

Inglourious Basterds

Shenjat e gjoksit të oficerit gjerman në një moment zhduken dhe pastaj rishfaqen në një skenë më vonë.

Avatar

Kur Jake hap kapsulën, nuk ka asnjë shenjë të karrocës. Një moment më vonë duket nga ajri i hollë pranë tij.

Terminator 2: Judgement Day

Në fillim të filmit, Terminatori mbron Gjonin kundër plumbave në trupin e tij, duke marrë një fishek të tërë në shpinë. Pallka e tij është e mbuluar me vrima plumbash. Por pak çaste më vonë ajo duket si e re.

Kur kamioni me të cilin T-1000 është duke vozitur në ndjekje me John Connor që bie nga ura, dritaret e saj të përparme bien jashtë. Në skenën tjetër ata janë atje përsëri.

The Avengers

Në skenën ku Thor shkatërron gjithçka rreth tij, parakolpi i një makine rivendoset mrekullisht në gjendje të mirë.

Dallas Buyers Club

Ky film është publikuar në vitin 1985, por në një skenë shohim një poster të një Lamborghini Aventador në një mur. Kjo makinë u lirua vetëm në vitin 2011.

Titanic

Duket se ka dy titanikë. Përndryshe, si mund ta shpjegojmë pamjen në ndryshim të kuvertës?

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Duket se ka pasur disa piratë në bordin e Jack Sparrow që ishin tifozë të modës moderne.

Terminator 3: Rise of the Machines

Në një moment, John dhe Kate fluturojnë në një aeroplan të vogël të bardhë. Numri në fillim së pari duket të jetë N3035C. Sapo të kenë zbritur, numri ndryshon në N3973F. Por pastaj kur ata të tokës numri i parë rushfaqet.

Marie Antoinette

Një gabim vërtet tronditës mund të shihet në këtë biografi të mbretëreshës së Francës të drejtuar nga Sofia Coppola. Duket se këpucët Converse ishin popullore në mesin e aristokracisë në shekullin e 18-të!

Alien

Në kohën kur ekuipazhi gjen anijen e huaj, vërejmë se Kane mban një kapak të veçantë brenda kostumit të tij hapësinor. Kur e shohim më vonë në spital, përkrenarja e kostumit të tij hiqet për të zbuluar krijesën e huaj të ngjitur në fytyrën e tij – por kapaku i tij është zhdukur.

The Usual Suspects

Kur shohim së pari aeroplanin që po vjen në aeroport, ka katër motorë. Një e dyta më vonë dhe duket se ka humbur dy prej tyre.

Ted

Personazhi kryesor Gjoni duket se po mban me kokë poshtë smartfonin e tij në pothuajse të gjitha skenat në film. Nuk duket se e ndalon atë të komunikojë nëpërmjet saj, megjithatë!

Gladiator

Në ‘Gladiator’, ne shohim se romakët e lashtë me sa duket kishin aeroplane?! Gjithashtu, ne jemi mjaft të sigurt se nuk kishte aeroplane në ato kohë. Si mund të bëni një gabim të tillë dhe të mos kuptoni para se filmi të përfundojë në kinema?

Star Wars

Shikoni me kujdes: Një nga personazhet (në të djathtë të djathtë) është shumë i gjatë dhe godet kokën e tij në derë. /Telegrafi/

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP