Iu dha lamtumira e fundit liderit të serbëve në Kosovë, Oliver Ivanoviç (FOTO)

Në Beograd ka nisur ceremonia e varrimit të njërit prej liderëve serb të Kosovës, Oliver Ivanoviç.

Në varrim të pranishmëve po iu drejtohet kryeminsitrja e Serbisë, Ana Bërnabiq, ndërsa është planifikaur që pas saj të mbajë fjalim edhe Marko Gjuriq.

Në këtë ceremoni mortore po marrin pjesë edhe zëvendëskryeministri serb, Ivica Daçiq, ish-presidenti Boris Tadiq dhe fytyra të tjera nga jeta publike e Serbisë.

Që nga mëngjesi qytetarët kanë bërë homazhe pranë arkivolit të Ivanoviçit.

Familjarët e të ndjerit janë deklaruar se më kurrë nuk do të kthehen në Kosovë.

LEXO MË SHUMË:

Kush ishte Oliver Ivanoviq, politikani i njohur serb i vrarë sot në Mitrovicë?

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP