Riaktivizohet transporti hekurudhor Gjevgjeli-Selanik vetëm gjatë vikendeve

Sërish është aktivizuar transporti hekurudhor mes Maqedonisë dhe Greqisë, i cili ishte ndaluar, kurse tani do të funksionojë vetëm gjatë vikendeve.

Gjatë ditëve të punës, nga dita e hënë deri të premten kjo linjë nuk do të funksionojë, kështu që mënyra e vetme e udhëtimit për udhëtarët do të jeta autobusi, transmeton Portalb.mk.

Siç thonë nga MPB, riaktivizimi i udhëtimit me tren gjatë vikendeve është me kohë të pacaktuar.

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP