Maqedonia e filloi kampionatin hendbollistik me fitore

Në Kampionatin Evropian të hendbollit që po zhvillohet në Kroaci, reprezentacioni i Maqedonisë ka marrë për herë të parë gjatë pjesëmarrjeve të saja në gara fitore në ndeshjen e parë. Sonte Maqedonia ka shënuar fitore të ngushtë ndaj Sllovenisë me rezultatin përfundimtar 25:24.

Padyshim se vet rezultati dëshmon për një ndeshje të barabartë dhe me shumë rikthime, ndërsa Maqedonia arriti që në fund të jetë shumë më e koncentruar dhe të merr dy pikët e para për të mbajtur kreun me Gjermaninë që më herët e kishte mundur Malin e Zi.

Më efikas te Maqedonia ishte Dejan Manaskov me nëntë gola, ndërsa pas tij ishte Kirill Llazarev me tetë të tjerë. Në xhiron e dytë Maqedonia do të ketë për kundërshtarë reprezentacionin e Malit të Zi. /Portalb.mk/

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP