Njihuni me 4 shenjat e horoskopit që kursejnë më shumë

Shenjat e horoskopit, përveç karakteristikave të ndryshme, kanë edhe pjesën e parave. Lidhja që kanë me paranë, pra menaxhimin ekonomik, është i ndryshëm në çdo shenjë, transmeton Noa.al.

Demi

Si shenjë e tokës, demat njihen si kursimtarë të mëdhenj. Ata nuk e harxhojnë paranë për gjëra të parëndësishme, por e menaxhojnë mjaft mirë. Duan vazhdimisht të kenë fonde “sekrete”, për shkak të frikës nga varfëria.

Virgjëresha

Janë kursimtarë dhe gjithmonë analizojnë harxhimet e tyre. Ata përgatiten mirë, për ditët e vështira dhe nuk i besojnë rastësisë. E shijojnë jetën, pa abuzuar me të ardhurat e tyre. Mendojnë për të nesërmen.

Akrepi

Janë shumë të aftë, për të krijuar biznes dhe dinë shumë mirë  të menaxhojnë të ardhurat e tyre. Marrëdhënia e tyre sipas intv, me ekonominë është shumë e mirë. Nuk shpërdorojnë paranë!

Bricjapi

Pjesëtarët e kësaj shenje janë të kujdesshëm dhe ambiciozë. Ata i vlerësojnë gjërat, dhe nga ana monetare nuk hedhin hapa të gabuar.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP