Rusi, festival i skulpturave prej akulli pjesëmarrës në Botërorin 2018

Festivali i skulpturave të akullit është një nga aktraksionet kryesore gjatë ditëve të dimrit në kryeqendrën ruse, Moskë, raporton Anadolu Agency (AA).

Skulptorët rusë janë përpjekur për të vendosur në “Parkun e Fitores” në Moskë modelet e simboleve të vendeve që do të marrin pjesë në Kampionatin Botëror në Futboll në vitin 2018.

Krahas të ftohtit, shumë vizitorë janë kënaqur me atë që qyteti i akullit ofron. Me skulpturat e modeluara në akull vizitorët do të mund të kënaqen deri në fund të javës.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI MOBIL