Milan shet Donnarumman, gjen portierin e ri

Gianluigi Donnarumma do të largohet nga Milan pas përfundimit të këtij sezoni.

Mediat italiane janë të sigurta për transferimin e tij në Paris Saint-Germain.

Por, e përditshmja sportive italiane “Tuttosport” raporton se “Rossonerët” do ta zëvendësojnë me spanjollin Pepe Reina.

Ish portieri i Liverpoolit ka hyrë në muajt e fundit të kontratës në Napoli, përcjell “lajmi.net”.

Së bashku me Reinan, Milan kërkon edhe portierin e Genoas, Mattia Perin.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP