Gjermania me pasaportën më të fuqishme në botë

Sipas indeksit vjetor i pasaportave të “Henley” qytetarët gjermanë tani mund të vizitojnë 177 vende pa viza.

Shumë pasaporta të tjera renditen pas saj.

Shqipëria renditet në vendin e 52 dhe shqiptarët mund të lëvizin lirshëm në 100 vende, ndërsa Kosova gjendet në vendin 96.

Kjo është lista:

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP