Stefan Vujçiç vesh fanellën e Shkupit

Skuadra e FC Shkupi sot ka arritur të bëjë edhe blerjen e tretë të afatit kalimtar, duke sjellë në kampin bardh e kaltër mesfushorin gjermano kroat Stefan Vujçiç.
Vujçiç bashkohet me Shkupin pas largimit nga skuadra e Shkëndijës, duke nënshkruan me Shkupin kontratë 6 mujore, me mundësi për të vazhduar edhe një vit tjetër.

Mesfushori me përvojë karrierën e tij e kishte nisur në Gjermani me ekipin e Ligës së Tretë Holstein Kiel, që më pas të afrohet te Raboptniçki në vitin 2010, e më pas transferohet në ligën e parë kroate te inter Zapreshiç. Nga Kroacia Vujçiç përsëri rikthehet në Maqedoni te Rabotniçki me të cilët luajtur tri vite, ndërsa së fundmi ishte pjesë e Shkëndijës.

Stefan Vujcic, Omer Bunjaku dhe Shefket Demiri

Stefan Vujcic, Omer Bunjaku dhe Shefket Demiri

Gjatë qëndrimit të tij në Maqedoni Vujçiç ka një titull kampion me Rabotniçkin, tri herë ka fituar Kupën e Maqedonisë dy herë me Rabotniçkin dhe një herë me Shkëndijën.
Vujçiç është prurja e tretë e Shkupit, pas mbrojtësit Bllagoja Ljamçevski i Pelisterit dhe mesfushorit Rron Broja i Trepça ‘89. Gajtë ditës së sotme pritet firmosja me edhe një futbollist, për të cilin opinioni do të njoftohet përmes faqes tonë zyrtare. /Portalb.mk/

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP