Avokati Mirosllav Vujiq në bordin e drejtorëve të “Telekom Maqedoni”

Avokati Mirosllav Vujiq është emëruar anëtar jo-ekzekutiv në bordin e drejtorëve të “Telekom Maqedoni”, njofton Portalb.mk.

Sipas vendimit i cili është miratuar de, ndërkaq është publikuar në ueb-faqen e “Berëzës së Maqedonisë”, Kuvendi i “Telekom Maqedoni” dje e ka shkarkuar Aneta Simeska – Dimoska nga pozita e anëtarit jo-ekzekutiv të bordit të drejtorëve, ndërkaq në vend të saj është zgjedhur Mirosllav Vujiq.

Mandati i tij ka filluar dje, ndërkaq do të zgjatë 4 vjet.

Ndryshe, Vujiq është i njohur si avokat i LSDM-së. Ai u angazhua në disa raste ku si të akuzuar janë paraqitur anëtarë të lartë të partisë, ndërkaq në kontestet gjyqësore, i njëjti e ka mbrojtur edhe kryeministrin aktual, Zoran Zaev.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP