Dell prezanton laptopin e ri me chip hibrid

“XPS15” nga Dell ështe një nga laptopët e parë i cili do të përdorur chipin hibrid Kaby Lake G nga AMD dhe Intel. Ky është një procesor quad-core me njësi grafike Vega nga AMD, e cila duhet të rrisë shpejtësinë, transmeton lajmi.net.

Ajo gjithashtu ka katër porte USB-C dhe një ekran 15.6-inç 4K. Ekrani rrotullohet 360 gradë, pra kthehet edhe në pjesën e prapme të pajisjes. Laptopi do të peshojë 1,95 kg dhe të jetë 16 mm e hollë. Një lexues i kartave SD dhe një fole mikrofon me kufje me një lidhje jack 3.5 mm si dhe një ekran me pesë faza LED janë instaluar gjithashtu për të lexuar nivelin e ngarkimit të baterisë.

Sipas Dell, XPS 15 do të shfaqet në SHBA në pranverën e vitit 2018 dhe do të kushtojë së paku $ 1,300. 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP