Philippe Coutinho mori një urim për kalimin te Barcelona

Mesfushori i jashtëzakonshëm që luajti për Liverpoolin kaloi te Barca për një shumë rekorde prej 160 milionë eurosh.

Coutinho shihet si përgjigje për largimin e Neymarit drejt PSG-së gjatë verës.

Josep Maria Bartomeu ka thënë se ka qenë gabim t’i besohet Neymarit, por ylli brazilian e përkufizoi këtë si një “shaka” të trajnerit.

“Unë luaj me Neymarin në kombëtare dhe kemi qenë miq që nga fëmijëria”, transmeton Telegrafi.

“Ai më përgëzoi dhe më tha se zhveshtorja e Barcës është fenomenale”.

“Luis Suarez dhe Paulinho po ashtu më kanë thënë se shpresojnë që uën të kem të ardhme të ndritur këtu”.

Ish-mesfushori i Interit nuk do të bëj debutimin me Barcelonën edhe tri javë për shkak të një lëndimi në kofshë.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP