Tërmet në Maqedoni

Tërmet me magnitudë prej 2,3 ballë sipas shkallës Rihter, sot në ora 12 e 40 minuta në rajonin epiqendror të Ohrit ka regjistruar rrjeti telemtrik i Observatoriumit sizmologjik pranë Fakutetit matematiko-natyror në Shkup.

Epiqendrta e tërmetit është disa kilometra nga Ohri në rretjhonën e fshatit Leskoec, ndërsa është ndjerë edhe nga popullata e Ohrit dhe në afëlrsi të tij me intensitet III ballë sipas shkallës mikrosizmike evropiane, kumtoi Observatoriumit sizmologjik pranë Fakultetit matematiko-natyror në Shkup.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP