Një bombë artizanale është gjetur në oborrin e një hoteli afër Selanikut

Policia greke ka gjetur një bombë artizanale në oborrin e një hoteli në vendin Oreokastra në afërsi të Selanikut.

Siç njoftoi ANA-MPA, policia ka intervenuar pasi që ka marrë thirrje telefonike se në oborrin e hotelit është vërejtur “një send i dyshimtë”.

Pas zbulimit të bombës janë thirrur pjesëtarë të njësitit special çmontues të armatës greke, të cilët kanë kryer shpërthim të kontrolluar.

Policia tash për tash nuk ka njohuri se si bomba është gjendur në oborrin e hotelit.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP