Star Wars: The Last Jedi pritet të fitojë 1 miliard dollarë

Episodi i fundit i serisë së famshme filmike, Star Wars pritet të kalojë shifrën e fitimeve prej 1 miliard dollarësh në tri javët e para të shfaqjes për publikun, kanë thënë ekspertët e studiove të Disney dhe ata të industrisë filmike.

Star Wars: The Last Jedi, pritet pritet të fitojë rreth 65.6 milionë dollarë gjatë festës së Vitit të Ri në Amerikën Veriore, duke planifikuar të kalojë shifrën prej 1 miliard dollarëve, pa u shfaqur ende në Kinë.

Kjo është filmi i tetë në kuadër të serive të Star Wars.

Sipas Variety, aktualisht filmi është i teti në listën e filmave më të paguar.

Deri më tash Avatar prin me fitime në tregun botëror me 2.7 miliardë dollarë të fituar.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP