Kunguj të mbushur me perime dhe salcë kosi (VIDEO)

Kungujt tashmë janë të stinës, i gjejmë gjatë gjithë sezonit të pranverës dhe verës , ndaj në këtë recetë gjeni një alternativë për të bërë kunguj të mbushur me përbërës të përditshëm, shkruan shije.al.

Përbërësit

 • 4 kungull (të freskët)
 • 120 gr salcë kosi
 • 50 gr djathë i bardhë
 • 1 qepë (mesatare)
 • 2 spec i kuq
 • 1 tufë majdanoz
 • rigon (i thatë)
 • 1 kokërr domate (mesatare)
 • kripë
 • piper
 • vaj ulliri

Përgatitja

1 – Pastroni kungujt në pjesën e brendshme dhe grini tulin e përfituar.

2  – Skuqini kungujt me pak vaj ulliri, që të gatuhen me lehtë në furrë.

3 – Në një tigan, skuqim qepën e grië, specat, tulin e kungujve dhe domaten, të gjitha të prerë në kubikë të vegjël.

4 – Në tigan shtojmë dhe erzat dhe e hedhim përzirjen në një tas që të ftohet.

5 – I shtojmë perimeve salcën e kosit dhe djathin e thërrmuar.

6 – Me këtë përzierje mbushim kungujt, dhe i vendosim në furrë për rreth 20 minuta.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP