Në një sulm të talebanëve vriten 11 ushtarë afganë

Kryengritës talebanë herët në mëngjes kanë kryer sulm mbi pikat kontrolluese në provincën jugore afgane Helmand. Në sulm janë vrarë 11 policë.

Forcat afgane të sigurisë kanë arritur t’u kundërpërgjigjen sulmit.

Janë vrarë edhe disa talebanë, por numri i tyre nuk është saktësuar.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP