Stuhia në Filipine shkaktoi rrëshqitje të dheut, mbi 30 persona të vdekur

 Mbi 30 persona e humbën jetën në rrëshqitjet e dheut që i shkaktoi stuhia në Filipine.

Përfaqësuesit lokal theksuan se 26 persona e humbën jetën në rrëshqitjet e dheur në provincën Biliran. Ende nuk është konstatuar numri i viktimave.

Për shkak të stuhisë 89.000 banorë të Filipineve ishon të detyruar të largohen nga shtëpitë e tyre.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP