Të paktën 30 persona u vranë në sulmet ajrore në Jemen

Të paktën 30 persona humbën jetën në kryeqytetin e Jemenit, Sanë gjatë sulmeve ajrore të koalicionit të kryesuar nga Arabia Saudite, njoftoi zëdhënësi i Ministrisë të Shëndetësisë që është nën kontroll të kryengritësve.

Në sulme janë lënduar 80 persona.

Viktimat janë të burgosur dhe civilë.

Aeroplanët e koalicionit goditën disa pozicione të kryengritësve huthë në Sanë, midis të cilave edhe një burg, theksojnë dëshmitarë okularë.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP