Ky është dallimi ekstrem i sulmit të Liverpoolit të vitit 2015 me atë të vitit 2017 (FOTO)

Sulmi i skuadrës së Liverpoolit në vitin 2015 ishte më i dobti në vitet e fundit. Treshja sulmuese, Borini-Balotelli-Lambert nuk kishin shënuar asnjë gol në 888 minuta lojë. Kjo treshe e kishte lënë Liverpoolin të varfër në çdo aspekt.

Por, ardhja e Klopp ka bërë mrekulli në sulmin e Liverpoolit.

Sot kjo skuadër kë sulmin më të frikshëm në botë me statistika.

Katër sulmuesit e skuadrës kanë shënuar plot 46 gola duke prirë me statistika në çdo nivel.

Ishte pikërisht Klopp ai që solli në skuadër Manen, Firminon e Salah, ndërsa Coutihon e gjeti dhe mezi e mbajti në skuadër.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP