Kreditorët nënshkruan Memorandum pë mirëkuptim me njërin nga investuesit potencial në Feni

Bankat kreditore në Feni bisedojnë me investuesit potencial, ndërkaq me njërin prej tyre është nënshkruar Memorandum për mirëkuptim, informojnë nga Banka Komerciale.

Nga Banka theksojnë se qëllimi i nënshkrimit të Memorandumi me investuesit e interesuar nuk është zëvendësim për procedurën zyrtare falimentuese, por vetëm legjitimim i seriozitetit të investuesve potencial.

Vendimi përfundimtar, siç theksojnë nga Banka Komerciale, për atë se kush do të jetë pronar i ardhshëm i “Feni”-t do të sillet në suaza të procedurës falimentuese, në pajtim me dispozitat ligjore.

“Kreditorët e siguruar dhe kreditorët e tjerë duhet bashkarisht të vlerësojnë se cili plan për riorganizim është më i mirë për ta dhe për të ardhmen e kombinatit”, theksojnë në kumtesë.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP