Kush është kuzhinieri shqiptar që ka gatuar për mbretëreshën e Anglisë?

Në një speciale për kuzhinën tradicionale shqiptare dhe për trendet e kulinarisë sonë në Opinion, mbrëmë në Tv Klan, ishte i ftuar edhe një kuzhinier i njohur, Ismet Shehu, transmeton Revista Class.

Ismet Shehu nuk është një emër i panjohur për të gjithë ata që janë të kultivuar me shije të hollë, sepse, pa dyshim, kanë vizituar restorantin e tij në periferi të Tiranës.

Nga studio e Opinion, Shehu ndau disa prej recetave të tij pikante që gatuan në kuzhinë, si edhe rrëfeu një prej eksperiencave të tij më të mira në fillimet e profesionit. Siç tregoi Shehu, në kohën kur studionte në Londër, në Universitetin Weston University, ka gatuar edhe për Mbretëreshën e Anglisë, Elisabet.

Në vitet 2009-2010, ai u zgjodh si studenti më i mirë dhe me këtë rast do të gatuante për Mbretëreshën. Ky fat nuk mund t’u binte të gjithëve, ndaj edhe Shehu e konsideron një prej eksperiencave të tij më të mira. Po cila ka qenë receta? “Ka qenë e gjitha me peshk, gatimi i gjithë me peshk”, – thotë Shehu për atë eksperiencë.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP