Shkëndija teston futbollistë në kampin stërvitor

Pasi të dielën u mbyllën aktivitetet në Ligën e Parë të futbollit të Maqedonisë, stafi teknik i Shkëndijës këtë javë organizon kamp stërvitor një javor. Disa futbollistë të huaj dhe të rinjë nga vendi nga e hëna e deri më 10 dhjetor përmes seancave stërvitore dhe dy ndeshjeve kontrolluese mes vete do të tentojnë të bindin stafin teknik për potencialin e tyre.

Pas përfundimit të këtij kampi, në bazë të analizës të detajuar nga stafi profesionist për secilin futbollist, do të merret vendimi nëse ndonjërit prej futbollistëve do t’i ofrohet kontratë për t’iu bashkuar Shkëndijës. ​/Portalb.mk/

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP