Maqedonia nikoqire e KB për basketbollistët U18

Maqedonia ka fituar të jetë organizatore e një ngjarje të madhe të basketbollit, bëhet fjalë për Kampionatit Evropian për moshat e reja, deri më 18 vjeç, ku Maqedonia do të duhet të tregohet organizatore e denjë.

Të gjitha ndeshjet planifikohet të zhvillohet në kryeqendrën tonë, në Shkup, duke filluar nga 27 korriku  e deri më 5 gusht të vitit 2018.

Duhet ët potencojmë që Federata e Basketbollit të Maqedonisë gjithashtu është kandidate edhe për Kampionatin Evropianin për grupmoshat U16 si dhe për basketbollistët deri më 20 vjeç.

Kadetët e Maqedonisë do të luajnë në Podgoricë nga 16 deri më 25 gusht, ndërkohë kadetët do të marrin pjesë në Kampionatin Evropianin që organizohet në Sarajevë (Divizioni B) nga 9 deri më 18 gusht, ndërsa basketbollistët e rinj deri më 20 vjeç, do të garojnë në Sofje, prej 13 deri më 22 korrik./Portalb.mk/

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP