Enis Bardhi emblema e futbollit të Maqedonisë

Ashtu edhe sikur pritej, Enis Bardhi është shpallur futbollisti më i mirë që luan jasht vendit, duke arritur suksese me reprezentacionin U21, atë të seniorëve dhe më pas me ekipin e tij Levante në Primera Divizion të Spanjës. Kjo mirënjohje vjen për Bardhin nga Federata e Futbollit të Maqedonisë, që sonte shpalli më të mirët në shumë kategori.

Më i miri futbollist nga kampionati vendor u shpall Stefan Spirovski, i cili ishte pjesë e reprezentacionit të Maqedonisë dhe anëtar i KF Vardarit, me të cilën skuadër u kualifikua në Ligën e Evropës.

Elif Elmas është futbollisti më i ri, i cili tani më është anëtar i ekipit të madh të Turqisë Fenerbahçe. Trajner më i mirë u shpall Goce Sedlloski i cili e udhëhoqi Vardarin drejt kualifikimit në Ligën e Evropës dhe fitoi tre tituj kampion. Punëtor më i mirë sportiv u shpall Ilija Mateniçarov. /Portalb.mk/

Ja lista e plotë e laureatëve.

Futbollisti më i mirë jashtë vendit: Enis Bardhi (Levante)

Futbollist më i mirë: Stefan Spirovski (Vardar/Ferencvarosh)

Futbollisti më i ri: Elif Elmas (Fenerbahçe)

Trajner më i mirë: Goce Sedlloski (Vardar)

Golashënuesi më i mirë: Besart Ibraimi (Shkëndija)

Trajner më i mirë në kategoritë e reja: Goran Stankovski-Rabotniçki)

Punëtor sportiv për 2017: Ilija Mateniçarov (Akademija Pandev)

Klubi më i mirë në kategoritë e reja: Rabotniçki

Golashënues më i mirë në kategoritë e reja: Aleksandar Mishov (A. Pandev.

Trajner më i mirë në kategorinë e femrave: Kiril Izov (KFF Istatov)

Futbolliste më e mirë: Yllza Maksuti (KFF AS Junajted)

Golashënuese më e mirë: Lençe Andreevska (KFF Dragon)

Futbollisti më i mirë në sallë: Aleksandar Gligorov (KFF Veles)

Trajneri më i mirë në sallë: Aleksandar Lekiq (KFF Shkupi)

Refer më i mirë: Aleksndar Stavrev

Fer Plej ekipi më i mirë: Rabotniçki

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP