Merkel: Preferoj zgjedhje të reja në vend të qeverisë së pakicës

Kancelarja gjermane, Angela Merkel deklaroi se dëshiron zgjedhje të reja, në vend se të kryesojë qeveri të pakicës.

“Nga pikëpamja ime, zgjedhjet e reja janë rruga më e mirë”, deklaroi Merkel, dhe shtoi se sipas planeve të saja, nuk do të jetë kancelare në qeveri të pakicës.

Merkel nuk sheh arsye të japë dorëheqje. Ajo thotë se përpjekjet e saja tani janë të fokusuara në formimin e një qeverie stabile.

Në deklaratën për televizionin gjerman ARD, Merkel tha se ajo është “grua e cila ka përgjegjësi dhe është e gatshme edhe për më tepër përgjegjësi”.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP