Lëvizja BESA shqyrtoi rrugëtimin politk të saj, vendosi edhe datën e kongresit

Më 24 shkurt të vitit 2018, Lëvizja BESA do të mbajë Kongresin e parë partiak. Kështu është vendosur në mbledhjen e Këshillit Qendror të Lëvizjes BESA të shtunën në Shkup, ku është shqyrtuar rrugëtimi politik i kësaj partie në 3 vite të plota që nga dalja në skenën politike.

“Duke u bazuar në nenin 38 të Statutit të Lëvizjes BESA, Këshilli Qendror i Lëvizjes BESA diskutoi për zgjedhjet e brendshme në Lëvizje dhe për organizimin e Kongresit të Lëvizjes. Pastaj në mënyrë unanime u vendos që, pas realizmit të zgjedhjeve të brendshme, Kongresi i Parë i Lëvizjes BESA të mbahet më 24 shkurt të vitit 2018”

Përpos datës për mbajtjen e Kongresit, nga Lëvizja BESA informojnë se në takim, ata kanë bërë edhe vlerësimin e punës së deritanishme të tyre, që nga paraqitja si Lëvizje politike. Paraqitja e tyre në skenë, sipas BESËS, ka rimodeluar arenën politike në Maqedoni, në veçanti në kampin politik shqiptar, duke vendosur parime të fuqishme politike dhe moral të ri politik.

2 thoughts on “Lëvizja BESA shqyrtoi rrugëtimin politk të saj, vendosi edhe datën e kongresit

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP