Samsung Galaxy C7 përditësohet në Android Nougat

Një numër i madh i pajisjeve të kategorisë së mesme kanë nisur të përditësohen në platformën Nougat, dhe tash është në radhë Samsung Galaxy C7, tranmseton Koha.net.

Përditësimi “peshon” 1142 MB dhe sjell një përvojë më të mirë për përdoruesit, si dhe funksione të shumta, transmeton ksp.

Njëra nga përmirësimet që vjen me përditësimin ka të bëjë me Always-On display, funksionin Multi-window dhe menynë e ridizajnuar.

Aplikacionet në Galaxy C7 në sistemin e ri do të instalohen dukshëm më shpejt dhe në kuadër të përditësimit do të arrijnë edhe arnimet e reja të sigurisë.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP