Hamburgerët me insekte shiten për herë të parë në Europë, prodhim nga Zvicra (VIDEO)

Një supermarket zvicran është i pari në Europë që prodhon dhe shet hamburgerë me insekte për njerëzit, raporton World Economic Forum, transmeton lajmi.net

Ju do të jeni në gjendje të bleni hamburgerë me insekte, të cilat janë të pasura me proteina.

Insektet janë ushqim tradicional në shumë vende të botës. Ato lehtë hahen dhe lehtë përgatiten.

Ne gjenerojmë 1.3 bilion ton ushqim të humbur çdo vit. 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP