MPB demanton se po përgjohen anëtarë të kryesisë së një partie politike

Ministria e Punëve të Brendshme (MPB) demanton se po përgjihen anëtarë të kryesisë së ndonjë partie politike.

“Kjo nuk është e saktë. MPB i hedhë poshtë  si të pavërteta të plota thëniet e paraqitura në opimion nga një parti politike. Koha e keqpërdorimeve të MPB-së për qëllime partiake ka përfunduar me ndërrimin e pushtetit. Në Ministrinë e Punëve të Brendshme ndjekja e komunikimeve zhvillohet kryesisht në pajtim me procedurën e caktuar në aktet ekzistuese ligjore dhe nënligjore”, thekson MPB në demant.

Ministria përmend se në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë ekzistojnë dy komisione mbikëqyrëse, funksioni i të cilave është kryerja e mbikëqyrjes ndaj punës së DSK-së dhe Agjencisë për zbulim dhe ndaj zbatimit të masave të posaçme hetimore dhe ata, thekson MPB, në çdo moment mund të kryejnë mbikëqyrje dhe kontroll ndaj zbatimit të këtyre masave.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP