20 “kombëtaret” e Italisë në bazë të regjioneve (FOTO)

Gazeta italiane “CorriereDelloSport” ka bërë një analizë interesante.

Kjo është bërë me idenë duke imagjinuar një situatë si të Katalunisë në Itali, me të gjitha rajonet duke pretenduar shpalljen e pavarësisë.

Më poshtë është lista e plotë e lojtarëve italianë me 20 regjionet nga ata janë.

“Kombëtarja” e Piedmont


“Kombëtarja” e Venetos


“Kombëtarja” e Lazios


“Kombëtarja” e Umbrias


“Kombëtarja” e Lombardisë


“Kombëtarja” e Basilicata


“Kombëtarja” e Emilia-Romagna


“Kombëtarja” e Friuli-Venezia-Giulia


“Kombëtarja” e Campania


“Kombëtarja” e Trentino Alto Adige


“Kombëtarja” e Puglia


“Kombëtarja” e Marche


“Kombëtarja” e Sardinia


“Kombëtarja” e Calabria


“Kombëtarja” e Abruzzo

\
“Kombëtarja” e Liguria


“Kombëtarja” e Valle d’Aosta


“Kombëtarja” e Sicilia


“Kombëtarja” e Molise

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP