Matis: Të rrejshme janë pohimet për rritjen e arsenalit bërthamor në SHBA

Sekretari amerikan i Mbrojtjes Xhejms Matis i vlerësoi si “plotësisht të rrejshme” pretendimet e mediave në të cilat pohohet se presidenti i SHBA-së, Donald Tramp ka kërkuar rritjen e arsenalit bërthamor të vendit.

“Një lloj i këtillë i raportimit të pasaktë është i papërgjegjshëm”, vlerësoi Matis.

En-Bi-Si news paraprakisht lajmëroi se Trampi në korrik në takimin me këshilltarët e tij për siguri kombëtare ka kërkuar rritje drastike të arsenalit bërthamor të SHBA-së.

“En-Bi-Si njuzi i rrejshëm shpikin tregim se e kam dashur “dhjetëfish” ta rrisë arsenalin bërthamor të SHBA-së. Trillim i pastër, i krijuar për përulje. En-Bi-Si=Si-En-En, ka shkruajtur Tramp në Tuiter.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP