Manchester United ia gjen ilaçin Mourinhos, në kontratën e re i fusin “një kleçkë”

Jose Mourinho është shumë afër që të nënshkruajë kontratë të re me klubin e Manchester Unitedit.

Sipas The Sun, United duan ta ‘lidhin’ Mourinhon me një kontratë të re që vlen për pesë vite. Ai pritet të paguhet për këto pesë vite 72 milionë euro.

Këtë kontratë është gati ta nënshkruajë edhe trajneri që do të lidhet me klubet edhe për shumë vite, një rekord në karrierën e tij.

Mourinho që aktualisht është 54 vjeç, është trajneri më i paguar në botë së bashku me atë të Manchester City, Pep Guardiolan, pasi të dy fitojnë nga 250,000 funte në javë.

Paga e tij do të jetë e njëjtë, por ai do të ketë bonuse të majme për çdo trofe që fiton. Detajet finale të kontratës pritet të mbyllen në ditët në vijim. Në kontratë pritet të thuhet se nëse Jose kërkon vetë largimin atëherë ai do ti pagujaë klubit pagën e tij dhe për vitet e mbetura në kontratë.

Marrveshje kjo e cila sipas mediave britanike ëshë pranuar pasi portugezi dëshiron të ndjekë rrugën e Fergusonit

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP