U kualifikua për herë të parë për Kupën e Botës, Panamaja shpall festë kombëtare (FOTO)

Pasi vendi u kualifikua për herë të parë për Kupën e Botës, presidenti i Panamasë ka deklaruar se e mërkura do të jetë një festë kombëtare

Juan Carlos Varela tha në Twitter se zëri i njerëzve është dëgjuar dhe se e mërkura do të jetë një festë kombëtare”.

Ekipi kombëtar mundi Kosta Rika 2-1 në Panama City të martën në mbrëmje.

Presidenti tha se punëtorët publikë dhe privatë mund të merrnin pushim, dhe klasat e shkollës do të anuloheshin gjithashtu.

Në një seri postimesh të ngazëllyera, ai shpërndau një fotografi duke nënshkruar vendimin, duke shtuar “Ju e meritoni”.

Panamezët festuan gjatë natën pas fitores./SYRI.net/

Image

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP