Ja kush është ylli më i ndjekur në YouTube

PewDieDie, pseudonim i Felix Arvid Ulf Kjellberg, një 27 vjeçar nga Gëteborgu, i cili ka 56 milionë të regjistruar në YouTube. I riu suedez ka nisur në vitin 2010 duke u vetëxhiruar dhe publikuar video ndërkohë që luan në kompjuter, më pas ka ndryshuar zhanër dhe ka kaluar në filmime ironike. Feliz, i cili me aktivitetin e tij si youtuber fiton 15 milionë dollarë në vit, është i lidhur me një youtuber italiane, Marzia Bisognin, 25 vjeçe dhe me 7 milionë ndjekës në YouTube.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP