Skandal te Kosova, sulmuesi braktis ekipin para ndeshjes me Ukrainën

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur te përfaqësuesja e Kosovës pak para ndeshjes së sotme ndaj Ukrainës në ‘Loro Borici’.

Sipas “Indeksonline”, sulmuesi 21-vjeçar Donis Avdijaj ka braktisur ekipin menjëherë pasi ka mësuar që nuk ishte përzgjedhur në formacionin titullar nga trajneri Albert Bunjaki.

Pakënaqësitë me përzgjedhjet e Bunjakit nga ana e lojtarëve po bëhen të shpeshta tashmë. Më parë sulmuesi Besart Berisha deklaroi se nuk do të vinte më në asnjë grumbullim të përfaqësueses për aq kohë sa Bunjaki do të ishte trajner duke qenë se u la në stol në ndeshjen ndaj Turqisë.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP