Çfarë e dëmton dhe si ta mbroni laptopin tuaj (Foto)

Laptopi sot është mjeti më i popullarizuar për punë.
Është diçka që e përdorim çdo ditë por fare mund të mos mendojmë nëse jemi duke e përdorur në formë korrekte, shkruan Lajmi.net.

Sidoqoftë, janë pikërisht veprimet tona ato të cilat mund të shkaktojnë dëmtime serioze, si në vijim:

-Mbajtja e maceve në tastierë

-Rivendosni laptopin tuaj me kujdes

-Vendosni kabllot në formën e duhur

-Mos e mbani laptopin në rrymë 24/7 

-Hapeni dhe mbzlleni me kujdes

-Mbajeni larg nga magnetet

-Pastrojeni me kujdes

/Lajmi.net/

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP