Vardari mundet edhe nga Rozenborgu

Skuadra e Vardarit që është pjesëmarrës i parë nga Maqedonia në grupet e Ligës së Evropës, edhe në ndeshjen e dytë ka pësuar disfatë, kësaj radhe nga ekipi i Rozenborgut dhe tani mbetet e vetmuar në pozitën e fundit të Grupit L pa asnjë pikë, ndërsa kryeson e para skuadra e Zenitit me gjashtë pikë, e ndjekur nga Real Sosoedati dhe Rozenborgu që kanë nga tri pikë.

Në duelin e sotëm Vardari pësoi disfatë me rezultatin 3:1. Për skuadrën e Vardarit luajtën edhe tre futbollistë shqiptar, Besir Demiri dhe Visar Musliu luajtën plot 90 minuta, ndërsa Besar Iseni u inkuadrua në lojë nga minuta e 77-të. Duelin e radhës Vardari e luan ndaj Real Sosiedatit. /Portalb.mk/

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP