Sugareski – Orjan: U shqyrtua mundësia për vendosje të linjës ajrore Shkup – Tel-Aviv

Ministri i Transportit dhe Lidhjeve Goran Sugareski sot në Shkup me ambasadorin izraelit Daj Orjan ka biseduar për mundësinë për vendosje të linjës së drejtpërdrejtë ajrore Shkup – Tel-Aviv.

Në takim ministri Sugareski e ka informuar ambasadorin për të gjithë procedurat dhe kushtet e nevojshme për vendosje të linjës së këtillë ajrore.

Ministri Sugareski, siç kumtoi Ministria resore, e ka njoftuar ambasadorin e Izraelit dhe me projektet infrastrukturore që realizohen në Maqedoni, si dhe me reformat që do të realizohen në periudhën e ardhshme, ndërsa janë në drejtim të përmirësimit të gjendjes së përgjithshme në shtet.

Të dy bashkëbiseduesit janë dakorduar që të intensifikohet bashkëpunimi i mëtejshëm dhe të përmirësohen marrëdhëniet ekonomike midis Maqedonisë dhe Izraelit.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP