Gruevski filloi fushatën: Na presin zgjedhje të rëndësishme për të ardhmen e Maqedonisë

Nën moton “Era e re” sot në Shkup, koalicioni “Për Maqedoni më të mirë” i kryesuar nga VMRO-DPMNE e promovoi programin dhe kandidatët për kryetarë komunash për zgjedhjet e ardhshme lokale.

Lideri i partisë Nikolla Gruevski në fjalimin e tij tha se kanë një ekip  me njerëz që janë të përkushtuar të punojnë në realizimin e vizionit për një Maqedoni më të mirë.

Duke u fokusar në program, Gruevski theksoi se propozon masa për uljen e shkallës së papunësisë, për tatime më të ulëta, rritjen e pensioneve, pagave dhe subvencioneve,  përfitim më të madh për bizneset e vogla dhe të mesme, hapjen e vendeve të reja të punës dhe ndërtimin e të paktën tre autostardave të reja. Në pjesën e energjitikës tha se vizioni i tyre është Maqedonia të bëhet elektro-energjikisht e pavarur, ndërsa gjithashtu të jetë edhe vend ekologjik dhe lider teknologjik në Evropën Juglindore.

Si pjesë të programit e theksoi edhe luftën kundër krimit dhe korrupsionit dhe formimit të sistemit efikas legjislativ .

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP