Benzema në Real Madrid deri në vitin 2021

Stafi udhëheqës i gjigantit të futbollit Real Madrid ka vazhduar kontratën me sulmuesin francez Karim Benzema deri në vitin 2021, raporton Anadolu Agency (AA).

Në deklaratën me shkrim të klubit madrilien theksohet se Benzema në “Santiago Bernabeu“ do të mbetet deri në vitin 2021, dhe se janë të kënaqur me vazhdimin e kontratës.

Më parë Real Madrid vazhdoi kontratën me Isco, Marcelo dhe Dani Carvalho.

Benzema në Real mbërrit në vitin 2009 për 35 milion euro nga Lyoni, kurse në 371 ndeshje për “klubin mbretëror” ka shënuar 181 gola.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP