Ish shefi i kabineti të Mijallkovit, Toni Jakimovski shkarkohet nga SELEK

Ish shef i kabinetit Sasho Mijallkov, Toni Jakimovski është shkarkuar nga funksioni drejtor i Rjetit për antikrim ndërkombëtar SELEK. Jakimovski u shkarkua nga Këshilli në SELEK, përmes votimit të fshehtë. Pro shkarkimit të tij votuan 11anëtarë dhe asnjë kundër. Toni Jakimovski është i akuzuar në rastet Target dhe Fortesa të PSP-së, ku duhet të jepet përgjigjja se kush ka përgjuar në mënyrë ilegale në Republikën e Maqedonisë.

Toni Jakimovski ka mbetur pa pasaportë prej kur gjykata ka vendosur që ti merret dokumenti i udhëtimit për shkak të mundësisë së arratisjes nga shteti.

Përveç Jakimovskit në rastet Fortesa dhe Target janë të akuzuar edhe Goran Grujevski dhe Nikola Boshkovski, të cilët tanimë 2 muaj janë në arrati.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP