Messenger ‘konkurencë’ përdoruesish me Whatsapp

Messenger, rrjeti social për të komunikuar me miqtë e Facebook ka arritur të njëjtin numër përdoruesish sa Whatsapp.

Tashmë të dyja rrjetet sociale kanë 1.3 miliard përdorues. Këtë e bëri të ditur themeluesi David Marcus nëpërmjet një postimi në Facebook.

Ndërkohë, Whatsapp do sjellë të reja në përditësimin që do i bëhet së shpejti duke u bërë akoma më konkurues.

Qarkullojnë fjalë se me anë të një komande do fshihen mesazhet e dërguara gabimisht, por vetëm për një kohë prej 5 minuta që në momentin që është dërguar.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP