Ndahet nga jeta aktori i njohur hollivudian

Pak orë më parë ka ndërruar jetë në moshën 78 vjeçare aktori i famshëm amerikan  Frank Vincent . Ylli i “Sopranos” thuhet se pësoi një sulm në zemër javën e kaluar dhe vdiq sot gjatë një operacioni në një spital në Neë Jersey, transmeton Syri.net.

Vincent ishte i njohur jo vetëm për rolin e tij në filmin Sopranos, ku gjatë shtatë sezonave karakteri i tij u rrit për t’u bërë bosi i familjes së krimit Lupertazzi, por edhe për rolet e tij në filmat e drejtuara nga Scorsese, Raging Bull, Goodfellas dhe Casino.

Kohët e fundit, Vincent u shfaq në një episod të Ligjit dhe Rendit: SVU. Vitin e kaluar, ai ishte gjithashtu zëri i Jon Gabagoolit në serinë e Mr Pickles.

Image

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP