Përfundoi mandati i Komisionit për lustrim

Kuvendi i Republikës së Maqedonisë sot e konstatoi prezantimin e mandatit të Komisionit për verifikimin e fakteve, gjegjësisht të a.q. Komisioni për lustrim.

Kryetari i Kuvendit të RM-së Talat Xhaferi sqaroi se Komisioni për verifikimin e fakteve në bazë të nenit 5 paragrafi 3 nga ligji për përcaktimin e kushtit për kufizimin e kryerjes së funksionit publik, qasjen deri te dokumentet dhe shpalljen e bashkëpunimit me organet e sigurisë së shtetit, deri te Parlamenti ka dorëzuar informacion për punën e tij për periudhën nga 15 janari i vitit 2009 deri më 31 gusht të vitit 2017 dhe se ky informacion deri te deputetët është dorëzuar më 29 gusht.

Në bazë të këtij informacioni, sqaroi Kuvendi i Republikës së Maqedonisë në seancën e parë të ardhshme pa debat konstaton se mandati i Komisionit për verifikimin e fakteve ndërpritet.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP