PE miraton projektin për internet falas

 Parlamenti Evropian (PE) ka miratuar projektin i cili parasheh internet falas pa reklama dhe me mbrojtje të të dhënave personale për qytetarët e Bashkimit Evropian (BE), raporton Anadolu Agency (AA).

Projektligji që njihet si “WiFi4EU” i anëtarit portugez të Socialdemokratëve Carlos Zorrinho i cili parasheh internet falas dhe të sigurtë në vendet anëtare të BE-së është miratuar në Asamblenë e Përgjithshme të PE-së në Strasburg me 582 vota pro dhe 98 kundër, ndërsa nëntë anëtarë kanë abstenuar.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP