Të paktën 18 policë egjiptianë janë vrarë në sulmin e një xhihadisti në Sinaj

Autoritetet egjiptiane të sigurisë kumtuan se të paktën 18 policë janë vrarë në sulmin mbi një karvan në Gadishullin e Sinait.

Sulmin e ka konfirmuar edhe një përfaqësues i Ministrisë së Punëve të Brendshme të Kajros, po refuzoi të japë më shumë hollësi për numrin e të vrarëve dhe të plagosurve.

Përgjegjësinë për këtë sulm e ka marrë grupi xhihadist Shteti Islamik (SHI).

Sulmi ka ndodhur në qytetin El Arish në Sinain Verior, në afërsi të kufirit me Gazën, kur nga shpërthimi i bombës të vendosur në një automobil janë shkatërruar tre

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP