Murati: Demarkacioni të rrëzohet në Kuvend e të shkojë në Arbitrazh

Ish-ministri i Diasporës, njëherësh kryetar i Lëvizjes për Bashkim, Valon Murati, ka shprehur bindjen se për demarkacionin nuk ka rrugë tjetër, pos arbitrazhit ndërkombëtar.

“Për të ndodhur kjo duhet të sillet në kuvend versioni aktual dhe të rrëzohet dhe kështu krijohet kontest juridik e politik me Malin e Zi”, ka shkruar Murati në llogarinë e tij në Facebook.

“Të tjerat janë lojëra politike dhe vonesa të panevojshme”, është shprehur ai.

Sot, Qeveria e Kosovës, në mbledhjen e parë të mbajtur, ka shkarkuar Komisionin shtetëror për shënimin dhe mirëmbajtjen e kufirit shtetëror.

Shkarkimi i komisionit u bë pa asnjë votë kundër dhe me vetëm dy abstenime.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP